
| Grundparameter | |
| Arbejdstemperatur | 5-40ºC |
| Elektronisk strøm | 220V/50Hz eller 380V/50Hz |
| Elektrisk ledning | 2m/5*10m2 |
| Varmekraft | 4 kW/9 kW |
| Samlet effekt | 5 kW/11 kW |
| Vaskekammer | 316L rustfrit stål |
| Eksternt panel | 304 rustfrit stål |
| Kapacitet | 202L |
| Peristaltisk pumpe | 2 stykker |
| Programmer | 36 standard, 100+ brugerdefineret |
| Vasketemperatur | op til 95ºC |
| RS 232-port | Til overførsel af datainformation fra vaskemaskinen |
| Berøringsskærm | 7″ farveskærm |
| Udvendig dimension | H/B/D: 990*612*750mm |
| Vægt | 120 kg |
| Temperatursensor | PT1000 |
| Internetforbindelse tilgængelig | |
| Synligt vindue på døren | |
| Ledningsevneovervågningssystem til skylning | |
| Renvandsboosterpumpe tilgængelig | |
| Højeffektiv dampkondensator | |
Funktionsintroduktion
1. Start-udskudt vask: Udpeget vask via nedtælling eller fast tid
2. Funktionel beskyttet af forskellige adgangskodeniveauer
3. Styresystem: Mikrocomputerstyring, RS485, isolering af optokoblere, original importeret chip, beskyttet mod fjerntransmission af signaler.
4. Automatisk dørsystem
5. Cirkulationssystem: Variabel frekvensstartfunktion Cirkulationspumpeflow: 0-600L/min Trykovervågning og antiskumrensning for at sikre effektiv rengøring Sprayarm med hastighedsovervågning til alarmering af forhindringer
6. Rengøringskurvsystem: Rengøringskurv kan udskiftes på alle niveauer. Fleksibilitet med injektionsvask i flere niveauer og udskiftelige kurve. Mere end tre vandindløb med automatisk lukket ventil. Automatisk identifikation på kurv og regulering af vandgennemstrømning.
7. Kapacitetshøjde: Rengøringshøjde i ét niveau: 70 cm Rengøringshøjde i to niveauer: 46 cm Rengøringshøjde i tre niveauer: 17 cm





Hangzhou Xipingzhe Instrument Technology Co., Ltd.
XPZ er en førende producent af laboratorieglasvaskere med beliggenhed i Hangzhou City, Zhejiang-provinsen, Kina. XPZ specialiserer sig i forskning, produktion og handel.automatisk glasvaskemaskinesom anvendes til biofarmaceutiske, medicinske, kvalitetsinspektionsmiljøer, fødevareovervågning og petrokemiske områder.
XPZ er forpligtet til at hjælpe med at løse alle slags rengøringsproblemer. Vi er hovedleverandør til kinesiske inspektionsmyndigheder og kemiske virksomheder, og i mellemtiden er XPZ-mærket blevet spredt til mange andre lande, som Indien, Storbritannien, Rusland, Sydkorea, Uganda, Filippinerne osv. XPZ leverer integrerede løsninger baseret på tilpasset efterspørgsel, herunder produktvalg, installations- og driftstræning osv.
Vi vil samle flere virksomhedsfordele for at levere innovative produkter af høj kvalitet og fremragende service for at bevare vores langvarige venskab.

Udstilling


