gør rengøringsarbejdet gladere
Beregnet til rengøring af standardglasvarer i laboratoriet, egnet til beholdere af glas, keramik, metal, plast osv. (f.eks. målekolber, prøveglas, Erlenmeyer-kolber, kolorimetriske rør, pipetter, graduerede pipetter, reagensglas, petriskåle, hjerteformede kolber, bægre osv.).
—————Blitz-F2——————
| Grundparameter | |
| Arbejdstemperatur | 5-40 ℃ |
| Elektronisk strøm | 380V/50Hz |
| Elektrisk ledning | 2m/5x10 kvm. |
| Varmekraft | 9 kW/18 kW |
| Tørreevne | 4 kW/6 kW |
| Samlet effekt | 13 kW/24 kW |
| Kapacitet | 308L |
| Peristaltisk pumpe | 4 stykker |
| Programmer | 36 standard, 100+ brugerdefineret |
| Vasketemperatur | op til 95 ℃ |
| RS 232-port | Til overførsel af datainformation fra vaskemaskinen |
| Berøringsskærm | 7″ farveskærm |
| Udvendige dimensioner (H/B/D) | 1326*930*750mm |
| Vægt | 200 kg |
| Temperatursensor | PT1000 |
| Internetforbindelse tilgængelig | |
| Synligt vindue på døren | |
| Ledningsevneovervågningssystem til skylning | |
| Renvandsboosterpumpe tilgængelig | |
| Højeffektiv dampkondensator | |
| Vaskekammer i 316L rustfrit stål | |
| Udvendigt panel i 304 rustfrit stål | |
Fire vigtige fordele ved fuldautomatisk laboratorieglasvasker
Hvorfor vælge XPZ fuldautomatisk laboratorieglasvasker?
Flere funktioner——
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Certificering:
Hvordan rengør XPZ fuldautomatisk laboratorieglasvasker laboratorieudstyr?
→Med postevand og rent vand (eller blødgjort vand) som arbejdsmedium, ved hjælp af et specifikt rengøringsmiddel, drevet af cirkulationspumpen, vaskes rengøringsvæsken direkte 360 ° indvendigt og udvendigt i beholderen ved at rotere sprøjtearmen og sprøjterøret, således at de resterende stoffer på beholderen afskalles, emulgeres og nedbrydes under påvirkning af mekaniske og kemiske kræfter. Derudover kan rengøringsvæsken opvarmes automatisk, og derefter kan redskaberne varmrengøres og desinficeres for at opnå en bedre rengøringseffekt. Hvis modellen med tørrefunktion vælges, kan prøveflasken også varmlufttørres efter vask for at undgå sekundær kontaminering forårsaget af manglende fjernelse i tide.(Denne model inkluderer tørring.)
——-Normal vaskeprocedure
Forvask → vask med alkalisk vaskemiddel under 80°C → skyl med syrebaseret vaskemiddel → skyl med vand fra hanen → skyl med rent vand → skyl med rent vand under 75°C → tørring
Ofte stillede spørgsmål
Q1: Hvorfor vælge XPZ?
Vi er hovedleverandør til kinesiske inspektionsmyndigheder og kemiske virksomheder.
Vores mærke er blevet spredt til mange andre lande, såsom Indien, Storbritannien, Rusland, Afrika og Europa.
Vi tilbyder integrerede løsninger baseret på tilpasset efterspørgsel, herunder produktudvælgelse, installation og driftstræning.
Q2: Hvilken slags forsendelse kan kunden vælge?
Sendes normalt med hav eller luft.
Vi gør vores bedste for at imødekomme kundernes transportbehov.
Q3: Hvordan sikrer man produktkvaliteten og eftersalgsservicen?
Vi har CE, ISO kvalitetscertifikat og så videre.
Vi har den fremragende eftersalgsservice og eftersalgsingeniør.
Vores produkter har en garantiperiode.
Q4: KanweBesøg din fabrik online?
Vi er meget støttende.
Q5: Hvilken betalingsmåde kan kunden vælge?
T/T, L/C osv.