Øjeblik-1
Glory-2
Aurora-2
Aurora-F2
Flash-F1
Injektionsrengøringskurv, Injektionsrengøringskurvstativ, Injektionsmodul
Anvendes til rengøring af laboratorieglas, såsom Erlenmeyer-kolber, trekantkolber, rundbundet kolbe, fladbundet kolbe, målekolber og målecylindre.
| Materiale | 316L rustfrit stål |
| Farve | Mat rustfrit stål |
| Hurtig grænsefladediameter | 32mm |
| Injektionsdyse | ф4mmxH160mm |
| Antal dyser | 36 stk. |
| Antal indehavere | 36 stk. |
| Placering af fjederstykker | 36 stk. |
| Holderens belægning | PA |
Rengøringskurvstativ til injektionsmodul med tilslutningsport
Indlæs til venstre og højre for modulkurven
Hurtigpropindløb, rent skyllevand fra modulkurven ind i hver indsprøjtningsmoduldyse
| Udvendige mål, højde i mm | 164 mm |
| Udvendige dimensioner, bredde i mm | 204 mm |
| Udvendige mål, dybde i mm | 511 mm |
| Nettovægt | 3,8 kg |