Anvendelsesområde
Automatisk vaskemaskine, brugt imad,landbrug, farmaceutisk, skovbrug, miljø, landbrugsprodukt testning, forsøgsdyrog andre relaterede områder for at levere rengøringsløsninger til glasvarer. Anvendes til rengøring og tørring af Erlenmeyer-kolber, flasker, målekolber, pipetter, injektionsflasker, petriskåle osv.
Specifikation:
| Dimensioner (H*B*D) | 990*612*750mm |
| Antal rengøringslag | 1-3 lag |
| Kammervolumen | 202L |
| Cirkulationspumpens flowhastighed | 0-600L/min justerbar |
| Elektricitet | 280V/380V |
| Varmekraft | 4 kW/9 kW |
| Kurvidentifikationssystem | Standard |
| Installationsmetode | Fritstående |
| Tørringsmetode | EcoDry-funktion |
![]()
![]()
![]()
![]()
Driftsledelse
1. Forsinket vask: Instrumentet leveres med tidsbestillingsstart og timerstartfunktion for at forbedre kundens arbejdseffektivitet.
2. OLED-modul farvedisplay, selvbelysning, høj kontrast, ingen begrænsning af synsvinkel
3. niveau adgangskodestyring, som kan opfylde brugen af forskellige administrationsrettigheder
4. Selvdiagnose af udstyrsfejl og lyd- og tekstmeddelelser
5. Rengøringsfunktion til automatisk lagring af data (valgfrit)
6. USB-rengøringsdataeksportfunktion (valgfrit)
7. Mikroprinterdataudskrivningsfunktion (valgfrit)
Funktionsintroduktion
1. Start-udskudt vask: Udpeget vask via nedtælling eller fast tid
2. Funktionel beskyttet af forskellige adgangskodeniveauer
3. Styresystem: Mikrocomputerstyring, RS485, isolering af optokoblere, original importeret chip, beskyttet mod fjerntransmission af signaler.
4. Automatisk dørsystem
5. Cirkulationssystem: Variabel frekvensstartfunktion Cirkulationspumpeflow: 0-600L/min Trykovervågning og antiskumrensning for at sikre effektiv rengøring Sprayarm med hastighedsovervågning til alarmering af forhindringer
6. Rengøringskurvsystem: Rengøringskurv kan udskiftes på alle niveauer. Fleksibilitet med injektionsvask i flere niveauer og udskiftelige kurve. Mere end tre vandindløb med automatisk lukket ventil. Automatisk identifikation på kurv og regulering af vandgennemstrømning.
7. Kapacitetshøjde: Rengøringshøjde i ét niveau: 70 cm Rengøringshøjde i to niveauer: 46 cm Rengøringshøjde i tre niveauer: 17 cm
Certificeringer:
Ofte stillede spørgsmål:
Q1: Hvorfor vælge XPZ?
Vi er hovedleverandør til kinesiske inspektionsmyndigheder og kemiske virksomheder.
Vores mærke er blevet spredt til mange andre lande, såsom Indien, Storbritannien, Rusland, Afrika og Europa.
Vi tilbyder integrerede løsninger baseret på tilpasset efterspørgsel, herunder produktudvælgelse, installation og driftstræning.
Q2: Hvilken slags forsendelse kan kunden vælge?
Sendes normalt med hav eller luft.
Vi gør vores bedste for at imødekomme kundernes transportbehov.
Q3: Hvordan sikrer man produktkvaliteten og eftersalgsservicen?
Vi har CE, ISO kvalitetscertifikat og så videre.
Vi har den fremragende eftersalgsservice og eftersalgsingeniør.
Vores produkter har en garantiperiode.
Q4: KanweBesøg din fabrik online?
Vi er meget støttende.
Q5: Hvilken betalingsmåde kan kunden vælge?
T/T, L/C osv.